
składniki:
600 g serka homogenizowanego waniliowego
200 ml śmietanki kremówki 30%
2 galaretki (dowolnego smaku, ja użyłam pomarańczowych)
400 ml gorącej wody
dodatkowo:
okrągłe biszkopty
1 galaretka np. wiśniowa + 300 ml gorącej wody
1 galaretka np. agrestowa + 300 ml gorącej wody
1 galaretka brzoskwiniowa + 300 ml gorącej wody
2 galaretki np. malinowe + 750 ml gorącej wody
owoce: np. borówki, maliny…
wykonanie:
Każdą z trzech galaretek o różnych smakach rozpuszczamy w 300 ml gorącej wody, przygotowując je w osobnych naczyniach. Odstawiamy do całkowitego stężenia – najlepiej zrobić to dzień wcześniej, dzięki czemu galaretki będą odpowiednio zwarte i łatwe do pokrojenia. Następnie kroimy je w równą, niewielką kostkę.
Dwie galaretki pomarańczowe rozpuszczamy w 400 ml gorącej wody i odstawiamy do całkowitego wystudzenia.
Formę o wymiarach około 23 × 25 cm (lub nieco większą) wykładamy papierem do pieczenia i układamy biszkopty
Schłodzoną śmietankę kremówkę ubijamy na sztywno a następnie łączymy ją z serkami homogenizowanymi. Do przygotowanej masy wlewamy wystudzoną galaretkę pomarańczową i dokładnie mieszamy do uzyskania jednolitej konsystencji. Następnie dodajemy ok. 2/3 pokrojonych galaretek i delikatnie łączymy je z masą.
Masę wykładamy na biszkopty i wyrównujemy jej powierzchnię. Na wierzchu rozkładamy pozostałą kostkę kolorowych galaretek oraz świeże owoce, tworząc efektowną kompozycję.
Na koniec całość zalewamy lekko tężejącą galaretką malinową i wstawiamy do lodówki na kilka godzin, aż deser całkowicie stężeje. Ciasto/deser przechowujemy w lodówce.
































