domowe wafelki kokosowo czekoladowe

  3005
  [Głosów:20    Średnia:3.8/5]

  składniki na masę kokosową:
  100 g wiórek kokosowych
  110 g mleka w proszku
  200 g masła
  125 ml mleka krowiego
  180 g cukru

  wykonanie:
  Masło, cukier, mleko krowie oraz wiórka kokosowe przekładamy do garnka. Wstawiamy na ogień i zagotowujemy, cały czas mieszając. Następnie zestawiamy z ognia i ostawiamy do lekkiego przestudzenia. Do jeszcze ciepłej masy dodajemy stopniowo mleko w proszku, cały czas mieszając.

  składniki na masę czekoladową:
  100 g masła
  2 łyżki kakao
  50 g mleka w proszku
  60 ml mleka krowiego
  90 g cukru

  wykonanie:
  Masło, cukier, mleko krowie oraz kakao przekładamy do garnka. Wstawiamy na ogień i zagotowujemy, cały czas mieszając. Następnie zestawiamy z ognia i ostawiamy do lekkiego przestudzenia. Do jeszcze ciepłej masy dodajemy stopniowo mleko w proszku, cały czas mieszając.

  dodatkowo:
  1 opakowanie wafli (5 tafli)

  wykonanie wafelków:
  Na pierwszy wafel rozsmarowujemy 1/2 cz. ciepłej masy czekoladowej, przykrywamy drugim waflem. Rozsmarowujemy 1/2 cz. ciepłej masy kokosowej i przykrywamy 3 waflem. Rozsmarowujemy pozostałą część masy kokosowej i przykrywamy 4 waflem, który smarujemy masą czekoladową. Przykrywamy 5 waflem. Całość owijamy folią spożywczą lub pakujemy w opakowanie z wafli i obciążamy np. deseczką. Odstawiamy do stężenia mas i sklejenia się z waflami. Gotowy kroimy w dowolne kształty.

  (Visited 4 474 times)

  4 KOMENTARZE

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here